Достапни линкови

Обид за упад на собирот Пријатели на Сирија


Неколку стотици поддржувачи на режимот на сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска беа спречени од полицијата во Тунис во нивниот обид насилно да влезат на собирот ,,Пријатели на Сирија,, од кој е порачано сириските власти да ги прекинат акциите против опозицијата. На собирот меѓу другите, учествуваа американскиот државен секретар Хилари Клинтон, шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон и францускиот министер за надворешни работи Ален Жипе.
XS
SM
MD
LG