Достапни линкови

Клинтон го поздрави договорот меѓу Белград и Приштина


Хилари Кинтон
Американскиот државен секретар Хилари Кинтон оцени дека со денешниот договор Косово и Србија направиле уште еден важен чекор за приближување кон заедничката европска иднина. Според Клинтон, тоа е од големо значење и за перспективата на целиот регион. ,,Однапред се радуваме на продолжувањето на дијалогот под покровителство на Европската унија и за престанатите отворени прашања меѓу Белград и Приштина,, се наведува, меѓу другото, во пораката на Клинтон.
XS
SM
MD
LG