Достапни линкови

Средбата меѓу Груевски и Пападимос на 1 март во Брисел


Македонскиот премиер Никола Груевски на 1 март во Брисел ќе се сретне со својот грчки колега Лукас Пападимос, потврди денеска македонската влада. Пападимос ја прифати иницијативата која пред еден месец ја покрена Груевски и предложи средбата да се одржи во Брисел. Македонскиот премиер го прфати предлогот, а за тоа е известена и грчката влада.
XS
SM
MD
LG