Достапни линкови

Нов напад на милитантите во Пакистан


Пешавар
Пакистанската полиција соопшти дека милитанти денеска нападнале полициска станица во градот Пешавар во северозападниот дел на земјата при што загинале четворица полицајци додека петмина други биле ранети. Пешавар се наоѓа во близина на границата со Авганситан кое талибанците и Ал Каеда го корситат како свое засолниште. Во вчерашниот напад во околината на овој град загинале 12 луѓе.
XS
SM
MD
LG