Достапни линкови

Путин победува уште во првиот изборен круг


Руската водечка независна организација за испитување на јавното мислење ги објави резултатите од новата анкета, според која, премиерот Владимир Путин ќе победи уште во првиот круг од претседателските избори на 4 март. Центарот Левада соопшти дека Путин ќе добие над 66 насто од гласовите. Тој на претседателските избори во 2000 и 2004 година победи исто така во првиот круг.
XS
SM
MD
LG