Достапни линкови

Во Сомалија убиени милитанти на Ал Каеда


Најмалку тројца странци за кои се верува дека се припадници на групата Ал Шабаб, која е поврзана со Ал Каеда биле убиени во воздушен напад во Сомалија. Агенциите јавуваат дека меѓу убиените бил и командантот на милитантите од Кенија. Се уште не е јасно кој стои зад воздушниот напад. Соединетите држави признаа дека во регионот изведувале контрола со беспилотни летала, но оти во нив немало оружје.
XS
SM
MD
LG