Достапни линкови

Чавез повторно на операција во Куба


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез денеска заминува за Куба на операција на нов тумор кој му бил откриен во пределот на карлицата. Националното собрание каде што Чавез има мнозинство му даде неограничена дозвола за престој на Куба. Тој по двете операции во минатата година изјави дека бил целосно олечен. Чавез не наименува никој да го менува додека е на Куба.
XS
SM
MD
LG