Достапни линкови

Продуктивни разговори меѓу САД и Северна Кореа


Глин Дејвис
Американскиот партеник во нуклеарниот спор со Северна Кореа Глин Дејвис изјави дека синоќа во Пекинг имал продуктивни разговори со севернокрејскиот пратеник Ким Кие Гван. Станува збор за најнов обид на администрацијата на Барак Обама да дознае дали новото раководство во Пјонгјанг има волја да се врати на преговорите за нуклеарно разоружување. Аналитичарите не очекуваат поголем напредок.
XS
SM
MD
LG