Достапни линкови

Повреден француски новинар бара итна евакуација од Сирија


Нападите врз Хомс
Францускиот новинар кој беше повреден при нападот на сирискиот град Хомс побара што побрзо да биде евакуиран од земјата во Либан. Едит Бувие беше повреден при нападот во кој загинаа американскиот новинар, дописник на британскиот Сандеј Тајмс, Мариа Колвин и францускиот фото репортер и новинар Реми Очлик.
Во видео постирано на интернет од опозициските активисти, Бувие вели дека му е потребна итна медицинска помош и дека има скршена коска на бедрото.
XS
SM
MD
LG