Достапни линкови

Седум маринци загинаа при хелихоптерска несреќа во Аризона


Американската војска соопшти дека седум маринци загинале кога два хелихоптери се судриле за време на рутинска вежба во Аризона. Несреќата се случила во близина на градот Јума, кога хелихоптерот Хјуи Кобра се судрил со хелихоптерот Супер Хјуи Веном.
Според извештаите никој не ја преживеал несреќата.
XS
SM
MD
LG