Достапни линкови

Британија ќе бара засилени мерки против властите во Сирија


Протестите во Сирија
Британскиот секретар за надворешни работи Вилјам Хаг изјави дека земјата ќе се заложи за затегнување на дипломатските и економските врски со властите од Дамаск на меѓународната конференција за Сирија. Според најавите учесниците на конференцијата ќе го предизвикаат сирискиот режим да го поддржи предлогот за влез на хуманитарна помош во земјата.
Групата Пријатели на Сирија утре ќе се состане во Тунис.
XS
SM
MD
LG