Достапни линкови

Обама формално се извини за палењето на Куранот во Авганистан


Американскиот претседател Барак Обама
Кабинетот на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи соопшти дека американскиот претседател Барак Обама испратил писмо до Кабул во кое формално се извинува за палењето на Куранот во базата на НАТО во Авганистан.
Кабинетот го цитира Обама кој напишал дека инцидентол бил ненамерен и ветил целосна истрага на случајот.
XS
SM
MD
LG