Достапни линкови

Расте бројката на загинати при бомбашкиот напад во Пешавар


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 15 лица загинале, а 35 се повредени при експлозија на бомба на автобуска станица во Пешавар. Според полицијата, бомбата била поставена во автомобил и имала околу 40 килограми експлозив.
Се уште никој не ја презема одговорноста за нападот, но пакистанските милитанти досега извршија серија на такви напади во последните години.
XS
SM
MD
LG