Достапни линкови

Собир за подршка на Путин за Претседател


Руската полиција соопшти дека околу 100 илјади луѓе учествуваат на собирот во Москва како подршка на претседателската кампања на Премиерот Владимир Путин. Изборите за Претседател на Русија ќе бидат одржани на 4 Март и се очекува лесна победа на Путин.
Собирот е организран од Се рускиот народен Фронт –организација која мобилизира подршка на организации и индивидуалци во корист на Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG