Достапни линкови

Серија напади врз шиитите и полицијата во Ирак


Багдад 23.02
Преставници на безбедносните сили на Ирак информираа за серија бомбашки и напади со огнено оружје во кои загинале најмалку 30 лица.
Цел на овие напади во квартот Карада во Багдад, во други градови и провинцијата Салахудин, биле шиитски подрачја и полицијата.
XS
SM
MD
LG