Достапни линкови

Бомбашки напад во Пешевар - 12 загинати


Бомбашки напад во Пешевар - архива
Најмалку 12 загинаа, а 30 тина се ранети при експлозија во близина на автобуска станица во пакистанскиот град Пешевар.
АФП јави дека станува збор за автомобил бомба, за која засега никој не ја презвзел одговорноста.
Пешевар е едно од упориштата на талибанците и Ал Каеда во Пакистан
XS
SM
MD
LG