Достапни линкови

Денеска продолжуваат преговорите на српската и косовската делегација


Српската и косовската делегација денеска во Брисел ќе ги продолжат разговорите за регионално претставување на Косово.
Шефот на преговарачкиот тим на Србија Борислав Стефановиќ изјави дека преговорите се тешки и додаде дека Србија останува на позицијата дека за регионално претставување на Косово треба да се најде прифатливо решение во согласност со Резолуцијата на ОН 1244.
XS
SM
MD
LG