Достапни линкови

Карзаи повика на смиреност по протестите во Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи повика на смиреност по судирите меѓу безбедносните сили и демонстрантите, кои протестираат против случајното палење на копии од Куранот во базата на НАТО во Баграм.
Авганистанското министерство за внатрешни работи соопшти дека најмалку седум лица загинале, а десетици се поврдени при немирите.
XS
SM
MD
LG