Достапни линкови

Несреќа на железничка станица во Аргентина, 49 мртви


Несреќата на железничка станица во Аргентина
Најмалку 49 лица загинале, а околу 600 се повредени кога преполн патнички воз се судрил на една станица во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес. Властите соопштија дека десетици луѓе се заробени во урнатините.
Возот се удрил во бариера на перонот на крајот на станицата со брзина од 20 километри на час.
XS
SM
MD
LG