Достапни линкови

Тадиќ не е оптимист за добивањето на кандидатскиот статус на Србија


Српскиот претседател Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ изјави денеска дека во моментов не е оптимист за добивањето кандидатски статус на земјата за членство во ЕУ. Но рече дека до последен момент ќе се бори тоа да се оствари и да се исполнат двете стратешки цели Косово и ЕУ.
Според него Белград и Приштина кога станува збор за прашањето за регионално претставување на Косово, „денеска се малку подалеку од решение отколку синоќа“.
XS
SM
MD
LG