Достапни линкови

Поранешниот шеф на ММФ втор ден испрашуван од француската полиција


Поранешниот шеф на ММФ, Доминик Строс Кан
Поранешниот шеф на ММФ, Доминик Строс Кан денеска повторно беше испрашуван од француската полиција за обвинувањата дека присуствувал на забави организирани од проститутки. Сторс Кан вчера беше приведен во Лил и може да се соочи со обвиненија за злоупотреба на фондовите на компанијата.
Истражителите проверуваат дали Строс Кан и другите лица замешани во случајот со пари од компанијата го плаќале сексот со проститутките.
XS
SM
MD
LG