Достапни линкови

Министерот за правда се сретна со амбасадорот на ОБСЕ во Македонија


Амбасадорот на ОБСЕ, Ралф Брет
Министерот за правда Блерим Беџети денеска оставри средба со шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Ралф Брет. На средбата станало збор за досегашната соработка и плановите за оваа година. Беџети го информирал Брет за активностите на министерството, за подобрување на процесот на добивање бесплатна правна помош и измените на истоимениот закон.
Брет истакнал дека и во иднина очекува добра соработка со министерството во некои активности, дури и со забрзано темпо.
XS
SM
MD
LG