Достапни линкови

Стартуваа преговорите меѓу Белград и Приштина во Брисел


Преговарачите на Белград и Приштина, Борко Стефановиќ и Едита Тахири
Нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина започна денеска во Брисел. Шефот на српскиот преговарачки тим Борислав Стефановиќ изјави дека тие се подготвени за постигнување на договор, кој ќе биде заснован на компромис од двете страни. Шефот на косовскиот преговарачки тим, Едита Тахири како што јави Танјуг, утрово не била достапна за изјави.
Главни теми на преговорите ќе бидат регионалното претставување на Косово и примена на постигнатите договори.
XS
SM
MD
LG