Достапни линкови

Убиени двајца новинари во Сирија


Двајца западни новинари биле убиени, а уште тројца повредени кога сиријските сили го бомбардирале медија центарот во опседнатиот град Хомс. Опозициони активисти ги идентификувале новинарите и според нив, станува збор за Мариа Колвин, американка која работела за британски Сандеј Тајмс и францускиот фоторепортер Реми Охлик. Сиријската влада им забрани на странските новинари да известуваат од случувањата во земјата.
XS
SM
MD
LG