Достапни линкови

Министерот за надворешни работи на Австралија си поднесе оставка


UAE -- Australian Foreign Minister Kevin Rudd speaks during a press conference at the third meeting of the International contact group on Libya, Abu Dhabi, 09Jun2011
Министерот за надворешни работи на Австралија Кевин Руд поднесе оставка поради несогласувањата во владејачката Лабуристичка Партија на премиерката Џулија Гилард. Во Австралија постојат шпекулации дека Руд веројатно ќе настојува да ја превземе премиерската функција.
XS
SM
MD
LG