Достапни линкови

Почит за загинатите во земјотресот во Нов Зеланд


од ланскиот земјотрес
Жителите на Нов Зеланд со двоминутно молчење им оддадоа почит на загинатите во ланскиот земјотрес. Во потресот настрадаа 185 лица во второто по големина населено место во земјата. Околу 20.000 лица, меѓу кои и семејствата на загинатите, присуствуваа на церемонијата во Кристчерч, каде се читаа имињата на сите 185 жртви.
XS
SM
MD
LG