Достапни линкови

Предвремено гласање за изборите во Русија


Започна предвременото гласање за претседателските избори во тешко достапните области во Русија, пред главното гласање кое е закажано во недела. Членови на локалните изборни комисии на автономната област Ненетс посетуваат ловџии во тундрите близу арктикот. Членовите на комисијата со себе имаат преносни гласачки кутии а гласањето се одвива во номадски кампови, до кои се стига само со хеликоптер.
XS
SM
MD
LG