Достапни линкови

Венизелос-Грција го избегна кошмарното сценарио за банкрот


Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос
Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос изјави денеска дека неговата земја го избегнала кошмарното сценарио за банкрот благодарение на одлуката на Еврогрупата. Според него, договорот за вториот заем на Грција и дава нова шанса. Венизелос порача дека неговата земја ќе остане во еврозоната и дека сега е потребна работа и само работа.
XS
SM
MD
LG