Достапни линкови

Црвен крст бара прекин на огнот во Сирија за помош на цивилите


Меѓународниот комитет на Црвен крст денеска побара прекин на огнот во Сирија на најмалку два часа за да можат да им помогнат на цивилите. Според комитетот, потребен е итен прекин на насилството во најпогодените места, меѓу кои и градот Хомс.
Активисти соопштија дека најмалку 16 цивили загинале при бомбардирањата од страна на владините сили.
XS
SM
MD
LG