Достапни линкови

Преговорите меѓу Белград и Приштина продолжуваат утре


Преговарачите на Белград и Приштина, Борко Стефановиќ и Едита Тахири
ЕУ соопшти дека преговорите меѓу Приштина и Белград најверојатно ќе продолжат утре. Преговорите денеска беа откажани поради доцнењето на приштинската делегација предводена од Едита Тахири, бидјеќи нивниот лет од Виена до Брисел бил откажан. Претходно Унијата соопшти дека летот од Приштина доцнел заради технички проблеми.
Главната тема на преговорите според најавите ќе биде регионалното претставување на Косово.
XS
SM
MD
LG