Достапни линкови

Осудени пет мажи за тероризам во Казахстан


Казахстанскиот суд осуди пет мажи за тероризам на пет до тринаесет години казна затвор Обвинетите се прогласени за виновни за воспоставување на илегална вооружена група и за извршување на бомбашкиот напад во предградието Актобе во јули 2011 година.
При нападот загинаа два цивила и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG