Достапни линкови

Он и донираа 100 илјади долари на Украина


Бездомници во Украина
ОН и донираа 100 илјади долари на Украина за земјата да им помогне на лицата кои страдаат од ниските температури. Студот во земјата однесе 150 животи, а најголем дел од жртвите биле бездомници. Парите ќе бидат потрошени на топла облека, храна и центри за греење.
Украина е еден од најпогодените земји во Европа, каде температурите паднаа до – 30 степени.
XS
SM
MD
LG