Достапни линкови

Одложени преговорите меѓу Приштина и Белград


Преговарачите на Приштина и Белград, Едита Тахири и Борко Стефановиќ
Преговорите меѓу Белград и Приштина, кои требаше денеска да продолжат во Брисел се одложени на неопределно време, поради доцнењето на делегацијата од Приштина.
Европската комисија соопшти дека делегацијата од Приштина, предводена од Едита Тахири, не пристигнала синоќа во Брисел, како што беше планирано и се очекува таа да пристигне во текот на денот.
XS
SM
MD
LG