Достапни линкови

Извинување поради наводни злоупотреби на Куранот


генерал Џон Ален
Командантот на меѓународните сили во Авганистан, американскиот генерал Џон Ален се извини во врска со новите наводи дека странски трупи злоупотребиле исламски верски материјали, вклучувајќи го и Коранот. Генерал Ален изјави дека наредил истрага за пријавените инциденти во базата Баграм по што дојде до протести.
XS
SM
MD
LG