Достапни линкови

Нова рунда од дијалогот Белград-Приштина


Денеска во Брисел ќе биде одржана нова рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина, на која ќе се разговара за регионалното претставување на Косово и за интегрираното управување на граничните премини.
Се верува дека договор на двете страни и е неопходен на Србија за да добие статус кандидат за членство во ЕУ на самитот на Унијата што ќе биде одржан во наредната недела.
XS
SM
MD
LG