Достапни линкови

Експлозија во кинеска фабрика, 10 загинати


Во експлозија во една челичарница во Кина загинале 10 работници, а 17 биле повредени. Според агенцијата Ксинхуа, експлозијата се случила доцна синоќа во фабрика во Аншан. Спасувачки тимови сеуште трагаат по три исчезнати лица, а во тек е и истрагата за причините за несреќата.
XS
SM
MD
LG