Достапни линкови

Медведев на средба со руските опозициски лидери


Рускиот претседател Дмитри Медведев
Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска се сретна со опозициските лидери. Тема на разговорите беше промена на условите за пријавување на политичките партии, како и други политички реформи.
Медведев се сретна со претставниците на партиите на кои не им било дозволено да се регистрираат, меѓу кои и организаторите на масовните протести против наводните нерегуларности на декемвриските парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG