Достапни линкови

Иран спроведува воени вежби за заштита на нуклеарните постројки


Сателитска снимка на нуклеарната псотројка Нантз
Иранските власти соопштија дека започнале четиридневни воени вежби за поголема заштита на воздушниот простор од напади на нуклеарните постројки.Според нивното соопштение, за вежбите наречени Саролах или одмаздата на господ се обезбедени проектили, анти-авионска артилерија и воени авиони.
XS
SM
MD
LG