Достапни линкови

Путин ќе победи на претседателските избори во Русија?


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот центар за истражување на јавното мислење соопшти дека нивното истражување покажало дека рускиот премиер Владимир Путин ќе победи во првиот круг на претседателските избори со 58.6 насто од гласовите. Според центарот на второто место ќе биде комунистичкито лидер Генади Зјуганов.
На претседателските избори во 2000 година Путин освои 53 насто до гласовите, а 71 насто во 2004. На изборите во 2008 година Дмитри Медведев доби 70 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG