Достапни линкови

Протести на религиозни групи во Пакистан


Пакистански религиозни групи протестираа во главниот град Исламабад. Демонстрантите извикувале „смрт за Америка“. Протестот го организираше групата наречена Одбрана на Пакистан во која членуваат околу 40 екстремистички групи, а властите на неколку нивни лидери не им дозволиле да присуствуваат.
Еден од учесниците изјавил дека протестите се против американската интервенција во Пакистан.
XS
SM
MD
LG