Достапни линкови

Арифи на средба со европратениците од групата „Пријатели на Македонија“


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи денеска ќе оствари средба со делегација од Европскиот парламент предводена од Мартин Кастлер.
Според соопштението на Секретаријатот за европски прашања, делегацијата ја сочинуваат членовите на групата „Пријатели на Македонија“, односно пратениците Едуард Кукан, Алојз Петерле и Ричард Ховит, кој е и известувач во Европарламентот за Македонија.
XS
SM
MD
LG