Достапни линкови

Мразот на реката Дунав уништи десетици бродови во Белград


Реката Дунав во Белград
Мразот на реката Дунав уништи десетици мали бродови, чамци и сплавови во Белград. Реката Дунав која е долга околу 2860 километри и поминува низ девет европски земји се користи за транспорт, енегија и индустрија.
Српските власти соопштија дека мразот вчера започнал да се топи поради зголемувањето на температурите.
XS
SM
MD
LG