Достапни линкови

Странските трупи до 2014 ќе го користат аеродромот Манас во Киргистан


Киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев
Киргистанскиот претседател Алмазбек Атамбаев на средбата со претставници на американскиот Стејт Депатмент изјави дека странските трупи треба да го напуштат аероромот Манас до 2014 година.
Американската војска му плаќа на Киргистан да го користи аеродромот во близина на Бишкек како транзит центар за операциите во Авганистан.
XS
SM
MD
LG