Достапни линкови

Иран ги тренира сириските поморски сили


Два ирански воени брода се закотвија во сириското пристаниште Тартоус со цел, како што се јавува, да ги тренираат сириските морнарички сили.
Овој чекор ја зголеми загриженоста на Израел и се совпаѓа со зголемената меѓународна осуда на режимот во Сирија кој насилно се справува со анти владините демонстрации.
XS
SM
MD
LG