Достапни линкови

„Анонимуси“ ќе ги уништат сајтовите на грчките медиуми


Хакерската група „Анонимуси“ ги предупреди грчките медиуми дека ќе бидат цел на нивни масовни напади. Групата на Интернет објави видео на кое маж со карактеристичката маска за групата го чита текстот.
Тој предупредува дека сајтовите на медумите во земјата нема само да бидат хакирани, туку и уништувани.
Во соопштението медиумите се наречени „средства за масовна измама“.
Како прва „жртва“ се посочува сајтот на телевизијата „Мега“.
XS
SM
MD
LG