Достапни линкови

Над 40 починати од студ во Авганистан


Портпаролот на авганистанското министерство за здравство Гулам Саки Каргар изјави дека изјави дека како последица на студот во земјата живото го загубиле 41 лице. Меѓу нив има и неколку деца.
Според Каргар, 24 лица умреле во бегалскиот камп во регионот на Кабул. Властите се обидувале да воспостават мобилни клиники за помош на загрозените.
XS
SM
MD
LG