Достапни линкови

Времето облачно со повремен дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла во котлините. Во западните делови во попладневните часови ќе има повремени врнежи од дожд на пониските места и снег на планините. Утринските температури се движат од минус дванаесет и минус два степени, а дневните од еден до десет степени.
XS
SM
MD
LG