Достапни линкови

Продолжуваат немирите во Сирија


Бомбардирањето на Хомс
Насиството во Сирија продолжува и покрај зголемените дипломатски активности. Активисти соопштуваат дека сириските владини сили и натаму се присутни во градот Хомс и го бомбардирале реонот каде се засолнети опозициските членови.
Во меѓувреме Кина соопшти дека го поддржува предлогот на Арпаската лига, кој треба да помогне да се стави крај на насилството во Сирија
XS
SM
MD
LG