Достапни линкови

Најмалку 15 лица загинаа при експлозија во полициска академија во Ирак


Припадници на ирачката полиција
Ирачките власти соопштија дека најамалку 15 лица загинале при експлозија, која се случила додека полициски регрути ја напуштале полициската академија, која се наоѓа во близина на Министерството за внатрешни работи. Според извештаите повредено е 21 лице.
XS
SM
MD
LG