Достапни линкови

Протести против Путин во Москва


Анти-Путин протестите во Москва
Стотици автомобили кружат низ Москва со бели шамивчиња и балони во знак на протест против премиерот Владимир Путин. Демонстрантите бараат од Путин спроведување на фер и демократски избори.
Се очекува Путин да победи на претседателските избори кои ќе се одржат за две недели. Никој од четворицата против кандидати на Путин не му претставуваат закана, но тој треба да освои мнозинство од гласовите за да нема втор круг на гласање.
XS
SM
MD
LG